eat    run    love

חיפוש

למה ורוד?

עודכן ב: 8 ינו 2019מי שעוקבת אחרי בפייסבוק, אינסטגרם או בבלוג הזה, לא יכולה להתעלם מהאלמנטים הורודים, אלה שאני לובשת, נועלת, מאבזרת וגם הלוגו של NoMoreDiets, הדלת כניסה של הבית שלי, הספלים של הקפה, הקיר במטבח שלי, הכירבולית בסלון, הרקפות בגינה, הנוריות שבבית ובכלל. ורוד נהיה הצבע "הרישמי" שלי. זה שאני מזוהה איתו.

כל ברכות היומולדת שאני תמיד מקבלת מכילות בתוכן משהו שקשור בורוד הזה. ורודה, ורדרדה, פינקית וכיוב. אין לי גוון אחד מועדף למרות שבגדול אני פחות הבייבי הזאת של הורוד ויותר נוטה לכיוון הפוקסייה, מגנטה או בשפתנו ורוד בזוקה. כמו בסקס ואהבה ושאר הרגשות גם את הורוד שלי אני אוהבת עמוק, חזק ובעיקר מובהק. לחלק מאיתנו זה יכול להתקבל כפשוטו. "זאתי אוהבת ורוד" אבל אתן כבר קצת מכירות אותי.... יש לי סיפור.בתור אחת שהיתה תמיד בדיאטה ושמנה בראש בלי קשר לכמה אני שוקלת, הבגדים בארון שלי היו תמיד בצבע שחור או בצבע לבן.

כשהרגשתי שמנה לבשתי שחור, כשרזיתי לבשתי לבן. אתם מתארים לכם איזה מן חיים אלה, בלי צבעים?

כשהתחלתי לרוץ בחוץ, אחרי שהבנתי שחדר כושר לא עושה לי טוב, הלכתי יום אחד לחדש את חזיות הספורט שלי. נכנסתי לזד (בגדי ספורט מעולים של "הבזול" ) והיה שם מבצע 3 ב 100. לקחתי חזיה שחורה ואחת לבנה והתייעצתי עם פנינה המוכרת באיזה צבע לקחת את השלישית.

פנינה הסתכלה ואמרה מיד ״קחי אחת צבעונית, הורודה מהממת" ואז הוסיפה, "את תיראי, כשתרוצי איתה לא תרגישי שאת מתאמצת בכלל".

מעולם לא לבשתי ורוד קודם אבל במילא זו חזיית ספורט ואף אחד לא רואה ואם גם הריצה תהיה לי יותר קלה אז יאללה שתהיה בורוד, חשבתי לעצמי ולקחתי את החזיה.


למחרת לבשתי את החזיה הורודה ואכן הריצה עברה לי בקלות מדהימה.

המשפט של פנינה הדהד לי בראש, "תרגישי שאת עפה" היא אמרה, וזה בול מה שהיה. רצתי באותו בוקר במשך שעה שעברה כמו דקה. הרגשתי עפה, הרגשתי מרחפת, הרגשתי שקל לי וכייף לי. במקביל זה גם הצחיק אותי וכמובן שירדתי על עצמי, "נו באמת, כל מילה של מישהו מצליחה להשפיע עלייך", "מה זה השטויות האלו" וכו' אבל תכלס כשחזרתי הביתה והורדתי מעלי את החזיה הורודה החדשה הרגשתי מעולה וידעתי שגם בריצה הבאה אני והיא רצות יחד. מאז עברו המון שנים. הוספתי לי המון פריטים ורודים. בהתחלה זה היה מחובר רק למה שקשור לספורט אבל לאט לאט נתתי לורוד לחלחל לשאר תחומי החיים שלי. ההסבר הוא כמו תמיד נורא פשוט. זה לא באמת שורוד הוא צבע שמאיץ רצים על המסלול. ורוד הוא רק צבע אבל ה"הטענה" או הכוונה שאני נותנת לצבע עושה את ההבדל. כל הסוד הוא הפרשנות והמשמעות שאני נותנת לורוד הזה. ואם החלטתי שכשיש ורוד סביבי יותר קל לי ונעים לי אז הרי מי יכול עלי?


מטריה עם לב, צילום: שרון יפה צוק


מאז אני מסתובבת בעולם עם משקפיים ורודים ומנסה לראות את העולם דרכם. אין לי שום דרך לשלוט במה שקורה, לא בטוב ולא ברע. והחיים הם הרי גם טוב וגם רע. כולנו יודעות ש shit happens ובכל זאת הדרך היחידה שלי ליהנות מהחיים ולהרגיש שאני עפה עליהם ועל עצמי היא כשאני מסתכלת על מה שיש, מגדילה את הטוב, מעדיפה אופטימיות ושמחה על פני כל דבר אחר ורוב הזמן זה אפילו ממש מצליח לי.


ורוד זה איזשהו סוג של סטייט אוף מיינד שאני רוצה להעביר הלאה. בהרצאה שלי אני קוראת לך לקחת אחריות על המשקפיים שאת שמה על העיניים שלך. אני רוצה שתבחרי איך את רוצה לראות את העולם, את הצלחת שלך, את סדר היום שלך, את האנשים שמככבים ברשימת החברים שלך ובכלל. אני מאמינה שהכל תלוי בך ואת רק צריכה להסכים לקחת אחריות על הבחירות שלך. מה תגידי?


גם הבנות שבאות להרצאות מסתנכרנות עם הורוד

188 צפיות
  • YouTube Social  Icon
  • עידית תמיר בפייסבוק

טלפון: 054-5251718

אימייל: diti.tamir@gmail.com