eat    run    love

חיפוש

הכל בתדראני כבר למעלה מ 8 שנים חיה את החלום הזה שנקרא NoMoreDiets. אולי הסיפור של מאיה (שתיכף מגיע) הוא הזדמנות להראות לכן מה זה אומר בעצם חיים בלי דיאטה? אם אני צריכה לסכם את זה במשפט אחד זה הכי פשוט. חיים בלי דיאטה (ובלי עודף משקל) הם חיים טובים יותר. הבנות שבאות אלי לקליניקה בדרך כלל רוצות קודם כל לרזות אבל בפועל אנחנו מנסות להבין מה הן באמת רוצות. היום בחרתי דווקא לספר לכן סיפור אמיתי על אחת הבנות שנמצאת אצלי כרגע בתהליך (כמובן שלא אציין את שמה ולא אסגיר פרטים מזהים כדי לשמור על הפרטיות שלה). נקרא לה פה מאיה בשביל הסיפור וגם כי זה אחד השמות האהובים עלי. כשמאיה באה אלי בפעם הראשונה דיברנו על השומן שלה. היא סיפרה על המלחמה האינסופית שלה בפחמימות ריקות, על העייפות מפתרונות קסם למיניהן ותחושת הייאוש שלה מעצמה ועל כך ששום דבר לא ממש מחזיק ומצליח לה. בהמשך נחשפו עוד רצונות שלה שנמצאים עמוק מתחת לתאי השומן. במקרה שלה, חלום הזוגיות היה על הפרק. זוגיות מהסוג שיש לנסיכות. זוגיות שהיא תמיד חלמה עליה, המודל ה"מושלם" הזה שרואים בסרטים. זוגיות שמורכבת מאינטימיות וחברות, אמון ותשוקה, שמחת חיים ושותפות גורל. הבנה בלי צורך במילים, אמפטיה והכלה אינסופית, מישהו לצחוק איתו, לרוץ איתו, להיות איתו ולאהוב עד השמים ובחזרה וכמובן שזה יהיה הדדי. "משהו כזה שאין סיכוי שאי פעם יהיה לי". ככה היא סיכמה. אני לא יועצת לענייני זוגיות, אין לי ממש ניסיון עשיר בדייטים, בחיים לא הייתי באפליקציות והאתרים המדוברים ובכל זאת ראיתי – שמעתי אותה ואת מה שהיא רוצה ומשהו בי היה שקט. ידעתי שתהיה לה זוגיות ואפילו לא היססתי להגיד לה את זה. אמרתי לה שזה תלוי רק בדבר אחד – היא חייבת להעלות את "התדר" שלה ולהיות (כמעט) כל הזמן בתדר גבוה, "ואז האביר שלך יגיע", הבטחתי לה בלי להסס.עברנו דרך ארוכה יחד. המון פעמים היא הגיעה מיואשת וכועסת ולא מרוצה. לא קרה כלום. השומן לא נשר כמו שהבטחתי ואף אביר על סוס לא צלצל לה באינטרקום. היא כעסה ואני הרגעתי, היא התלוננה ואני השמעתי לה שירים, היא איימה שתעזוב ותחזור לדיאטנית ואני הזמנתי אותה לרוץ איתי בים, היא בשלה ואני בשלי. האמת היא שלרגע לא התייאשתי ממנה. ידעתי כל הזמן שהתשובה נמצאת בתדר שלה. Once היא תזדקף, תחייך ותרגיש טוב עם כל מה "שיש" ותניח בצד את החוסרים ו"האין" זה פשוט יגיע. זה לקח זמן אבל בסוף ההתנגדות שלה נחלשה. משהו בי כנראה כן חילחל אליה. היא למדה לחבב אותי ונתנה לי להיכנס לה ללב. ידעתי שאנחנו מתקדמות הכי לאט והכי בייבי סטפס אבל הכיוון הוא הכיוון הנכון. היא הפנימה שהתשובה נמצאת אצלה. גם האחריות. ההמתנה שזה יקרה מעצמו היא לא רלבנטית ומאיה באמת התחילה לפעול בכיוון של בניית מערכת זוגית חדשה - שלה עם עצמה. היא הבינה שמשפטים כמו "זה בחיים לא יקרה" גורמים איכשהו למציאות להשאר בדיוק כפי שהיא ולא להשתנות כפי שהיא היתה רוצה. היום היא בתדר גבוה ועושה צעדים ראשונים בזוגיות מהסוג השלם, כי בינינו, אין הרי גבר מושלם.


ולמי שרוצה להבין מה זה תדר ואיך מעלים אותו? לפני חודש בערך חזרתי מהסמינר של טוני רובינס בניו יורק, Unleash The Power Within או במילים שלנו, להעיר את העוצמה הפנימית ולתת לה לצאת החוצה, מוזמנת לקרוא על זה כאן. למי שצופה מהצד בארבעה ימי הסמינר הזה, זה עשוי להיראות כמו מסיבה אחת גדולה. זאת אמנם מסיבה אבל הסיבה שעומדת מאחורי המוזיקה, הקפיצות, הריקודים ומחיאות הכפיים היא האמונה (גם) של טוני שכל הסוד נמצא בתוך התדר שלנו.

טוני רובינס מדבר על שלוש דרכים לשינוי מצב הרוח, האנרגיה או מה שאני אוהבת לכנות "התדר":

הראשונה - על מה אנחנו שמות את הפוקוס, איך אנחנו מצליחות להשקיט את המחשבות והרגשות, ולמעשה לנטרל כל התנגדות שיש לנו ל"מה שיש" או למציאות. אפשר לראות זאת גם כ"להיות נוכח ברגע הזה". הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות מדיטציה קלסית ללא מחשבות, אם כי ניתן להגיע לאותו מצב בעוד מגוון דרכים. כשאנו משחררות את המחשבות ואיתן את התחושה של הגוף הנפרד, אנחנו יכולות פשוט לזרום עם אנרגיית החיים שהיא אנרגיה חיובית במהותה, ולהעלות את מצב התודעה והתדר.

הדרך השנייה היא השימוש שלנו בשפה. באיזה מילים אנחנו בוחרות על מנת לתאר את מה שאנחנו מרגישות או מה שקורה לנו. האם אני אומרת לעצמי "זה בחיים לא יהיה" או אומרת "כשזה יגיע", האם אני "תוקעת סופגניה" או "אכלתי סופגניה מדהימה".


הדרך השלישית היא הפיזיולוגיה ועבודה מודעת על הגוף שלנו וההחזקה שלו, והיא משתמשת באותה מערכת פנימית ביוכימית שעומדת לרשותנו – המערכת הרגשית. זאת שתוכננה במיוחד כדי לתת לנו אינדיקציה מדויקת בכול רגע, היכן התדר או הרטט שלנו עומד, או בקיצור: תחושה טובה = תדר גבוה, תחושה פחות טובה = תדר נמוך. העלאת התדר משמעותה לגרום לעצמנו להרגיש טוב. (והכוונה ב״להרגיש טוב״ היא ללא רגשות אשם). כל דבר שגורם לנו להרגיש טוב יעלה את התדר שלנו, כך שיש אין ספור דרכים בהן נוכל לפעול: טיול בטבע, אמבטיה, יוגה, ריקודים, קפיצות או כמובן ... ריצה בים, כמו שאני ובנות הים עושות – כל אחת והדרך שלה להעלות תדר. מי שרוצה להתחיל ולא יודעת איך מוזמנת פשוט לדבר איתי. ביחד נמצא מה בדיוק את רוצה ומה התדר הנכון והמדוייק שלך.בתמונה זה אני והוא. זוגיות שהגיעה בזכות התדר הגבוה שלי אחרי אינסוף ריצות, אינסוף שירים, אינסוף אמבטיות שמש, מדיטציות וזקיפות קומה. זוגיות שהיא אף על פי ולמרות ואפילו ש.... זוגיות שנראית לפעמים כל כך פוטוגנית מבחוץ שאפשר להתבלבל ולחשוב שהיא מושלמת. אבל בפועל גם היא כמו החיים פשוט שלמה, אין מושלם. אבל זה כבר סיפור לפוסט אחר.

217 צפיות
  • YouTube Social  Icon
  • עידית תמיר בפייסבוק

טלפון: 054-5251718

אימייל: diti.tamir@gmail.com