eat    run    love

חיפוש

הצצה לקליניקה #1


צילום: נתלי תמיר


בימי ראשון, החל מהיום, אתן הצצה לקליניקה שלי.  אשתף אתכם באיזה סיפור, בעיה, תהליך שאני מתמודדת איתו בחדר הסגור. כמובן שאנטרל פרטים מזהים, שמות וכל דבר שעשוי לפגוע בפרטיות של המטופלות שלי אבל הכל, כמו תמיד, אותנטי ואמתי.


קוראים לה דנה.

(שם בדוי שם בדוי. תירגעו.)

היא הגיעה אלי כמו כולן עם עודף משקל מסוים (כעשרה קילו כהגדרתה) ועם המון נסיונות סרק מול דיאטניות. את כל מה שקשור בדיאטות, במה נכון לאכול, מה צריך, מה הצירופים, מה עובד עם מה, וכו' וכו'. היא גם כבר ידעה למפרע ובעיקר "אין לי סבלנות שנבזבז על זה זמן ושנחרטט", היא אמרה לי אחרי רבע שעה של היכרות.

זה התאים לי.  בתור מנחת קבוצות ומאמנת אישית שמובילה א_נשים לעשות שינוי רגשי שגורם לתופעת לוואי פיזית של ירידה במשקל, אני יודעת שאין ממש טעם בשיחות האלו על האוכל. 

גם דנה וגם שאר הבנות שבאות אלי לקליניקה די יודעות מה שהן צריכות לדעת ואין לי מה לחדש להן בתחום.

"אז מה נעשה כאן במפגשים שלנו?", היא הקשתה. "אם את לא שוקלת ולא מחלקת תפריטים ולא בודקת מה אני אוכלת אז מה עושים אצלך פעם בשבוע?"

יש לי חיבה גדולה במיוחד לבנות שמציפות ישר התנגדות. הן חושבות שהן "קשות" ומאתגרות ואני יודעת כבר שכשההתנגדות שם בחוץ מדוברת ומורגשת, קל לפרק אותה ולהצליח בתהליך.דנה התחילה להגיע אחת לשבוע.

לא דיברנו על אוכל ועל צירופי מזון ועל מה נכון לאכול ומתי. דיברנו פשוט עליה.

אני תמיד אוהבת להתחיל לדבר על הבית, כי כל אחת לוקחת אותי ל"בית שלה". במקרה של דנה דיברנו על הבית החדש שהיא תכננה לעבור אליו, על האבזור שלו, על איך הוא יהיה מרוהט וכמה מקום יהיה בו עבורה ועבור בן זוגה.  דיברנו על אבא שלה שחי עם בת זוגו ואמא שלה שנפטרה לפני כמה שנים. דיברנו על האחים שלה, על מערכות היחסים במשפחה ועל מערכות יחסים בכלל. דיברנו על מערכת היחסים שלה עם בן זוגה (ד'אז). הבנו מה הוא נותן לה וגילינו גם מה הוא מונע ממנה. היא סיפרה על הקריירה שלה, על איך זה מרגיש להיות כוכבת סופר סטארית במקום העבודה שלך. מה מחיר התהילה. דיברנו גם על קינאה וחוסר פירגון מצד הקולגות שלה, מצד הכפופים לה ולפעמים גם מלמעלה.


השיחות האלו עזרו לנו למצוא אותה ולגלות מי היא העומדת בסנטר של הכל. מצאנו את דנה כשמש המרכזית של מערכות היחסים שלה בחיים. כשראינו אותה בכל אחת מהסיטואציות הבנו את המקום של השומן. מתי הוא משמש כהסוואה, מתי הוא מנגנון הגנה, מתי הוא בולם זעזועים ומתי זה פשוט באפר בינה לבין עצמה.

כשהראות התבהרה, משהו בבחירות שלה באוכל השתנה. היא הורידה סוכר כמעט לגמרי מהתפריט שלה. לא בצורה פנאטית אבל ממקום שלא היה צריך יותר סוכר מעובד. היא ראתה את המקום שלה וזה גרם לה לחדד ולמצוא זמן ומקום לאכול את הארוחות שלה בצורה מסודרת. "כשאני אוכלת ליד שולחן עם צלחת אני מוצאת את עצמי בוחרת יותר נכון מה לשים לי על הצלחת".


דנה ואני ממשיכות להיפגש על בסיס קבוע אבל כבר מזמן לא בקליניקה. היום היא אחת מבנות הים שלי.

היא שחררה את כל עודף המשקל שהיה עליה.

היא נאמנה לעצמה ולדעותיה.

היא לא מסתירה יותר את הנצנצים שהופכים אותה לכוכבת.

היא לא מתביישת לדרוש ולקבל מה שמגיע לה במערכות יחסים עם המשפחה, בחיים המקצועיים ובאישיים גם.

דנה מחייכת היום לעולם בפה מלא והעולם מחייך אליה בחזרה. ככה זה 💖

160 צפיות
  • YouTube Social  Icon
  • עידית תמיר בפייסבוק

טלפון: 054-5251718

אימייל: diti.tamir@gmail.com